sh

Winiarnia - Wine Bar

Zapraszam Państwa do naszej winiarni. Tuż obok wejścia do restauracji, prowadzą schody do piwnicy w której urządziliśmy winiarnię. Znajdują się tam specjalnie wyselekcjonowane wina z winnic z różnych stron świata oraz wina z Polski.

Wino od zawsze znajdowało się w naszej restauracji. Było i jest równoważnym towarzyszem jedzenia, zarówno w kuchni, w przygotowywaniu potraw jak też na stole, przy okazji większych i mniejszych spotkań towarzyskich. Teraz wino znalazło u nas swoje odrębne i szczególne miejsce –
WINIARNIĘ.

Odkrycie pasji winiarskiej i filozofii wina stało się dla mnie wielką przygodą. Pierwsza moja lekcja odbyła się kilka lat temu w kolebce wina, w Gruzji. Aby zdobyć większą wiedzę enologiczną i poszerzyć horyzonty winiarskie, ukończyłam  podyplomowe studia enologiczne, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wspaniali ludzie, których tam poznałam oraz wyniesiona wiedza, prowadzą mnie dalej w ciekawe miejsca i do wyjątkowych osób związanych z winiarstwem. Tą przygodą i pasją chcę się z Państwem dzielić na co dzień i przybliżać Państwu kulturę, tradycje i historię wina, aspekty kulinarne oraz właściwości prozdrowotne wina, które wzbogacają nasze życie i są coraz bardziej przez nas doceniane.

Serdecznie zapraszam na spotkania przy winie. Organizujemy komentowane kolacje degustacyjne z odpowiednio dobranymi winami. Zapraszamy sommelierów i  winiarzy, z którymi można się u nas od czasu do czasu spotkać i porozmawiać o winie, a także dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu poszerzyć o nim wiedzę oraz poznać  ciekawostki i tajniki winiarskie, a co najważniejsze, to poznać nowe aromaty i smaki.

Zapraszam i pozdrawiam
Anna Lidia Koper