sh

Winiarnia - Wine Bar

Zapraszam Państwa do naszej winiarni. Tuż obok wejścia do restauracji, prowadzą schody do piwnicy w której urządziliśmy winiarnię. Znajdują się tam specjalnie wyselekcjonowane wina z winnic z różnych stron świata oraz wina z Polski.

Wino od zawsze znajdowało się w naszej restauracji. Było i jest równoważnym towarzyszem jedzenia, zarówno w kuchni, w przygotowywaniu potraw jak też na stole, przy okazji większych i mniejszych spotkań towarzyskich. Teraz wino znalazło u nas swoje odrębne i szczególne miejsce –
WINIARNIĘ.

Odkrycie pasji winiarskiej i filozofii wina stało się dla mnie wielką przygodą. Pierwsza moja lekcja odbyła się kilka lat temu w kolebce wina, w Gruzji. Aby zdobyć większą wiedzę enologiczną i poszerzyć horyzonty winiarskie, ukończyłam  podyplomowe studia enologiczne, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wspaniali ludzie, których tam poznałam oraz wyniesiona wiedza, prowadzą mnie dalej w ciekawe miejsca i do wyjątkowych osób związanych z winiarstwem. Tą przygodą i pasją chcę się z Państwem dzielić na co dzień i przybliżać Państwu kulturę, tradycje i historię wina, aspekty kulinarne oraz właściwości prozdrowotne wina, które wzbogacają nasze życie i są coraz bardziej przez nas doceniane.

Serdecznie zapraszam na spotkania przy winie. Organizujemy komentowane kolacje degustacyjne z odpowiednio dobranymi winami. Zapraszamy sommelierów i  winiarzy, z którymi można się u nas od czasu do czasu spotkać i porozmawiać o winie, a także dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu poszerzyć o nim wiedzę oraz poznać  ciekawostki i tajniki winiarskie, a co najważniejsze, to poznać nowe aromaty i smaki.

Zapraszam i pozdrawiam
Anna Lidia Koper

sh

Muzyka do wina

Wszyscy słyszeliśmy, że wino i jedzenie mogą smakować lepiej, jeśli są dobrze dobrane.

W ten sam sposób nasze zmysły odbiorą smak wina, jeśli dopasujemy do niego muzykę. Odpowiednio zestawiona poprawia jego smak, powodując, że takie cechy wina jak kwasowość, słodycz, czy gorycz będą wyczuwalne bardziej lub mniej. Również poziom alkoholu będzie odczuwalny wyraźniej lub słabiej przy różnym natężeniu czy wysokości dźwięku. Kiedy muzyka i wino pasują do siebie,  poprawiają się i uzupełniają wzajemnie, jeśli jednak te dwa światy będą się ścierać, wrażenie może być nieznośne i źle dobrana muzyka spowoduje, że degustowane wino nie będzie nam smakowało. Dodając muzykę do degustacji wina, zmienimy odczucie smaku tego wina. Możemy odkryć nowe smaki i aromaty, które wcześniej się nie ujawniły podczas degustacji wina w ciszy.

Zapraszamy Państwa do naszej pary wino-muzycznej. Muzykę skomponował i wykonał Piotr Pawlak (8) Piotr Pawlak | Facebook a wino jest z winnicy Wino z polskiej winnicy – produkcja wina | Saint Vincent (winnicasaintvincent.pl) Mamy nadzieję, że proponowane przez nas połączenie będzie dla Państwa przyjemne i spowoduje, że wino i muzyka będą miały wspólną, odrębną wartość multisensoryczną.

Wino białe

Riesling – winnica Saint Vincent

biale-etykieta-link
Wino czerwone

Regent – winnica Saint Vincent

czerwone-etykieta-link